Garanti Şartları

I DİA JEWELRY GARANTİ BELGESİ

I Dia Jewel Cubic Zirconia Su Yolu Gümüş : Pırlantanın izdüşümü…

I Dia Jewelry su yolu gümüş takılara; ışığı kırma özelliği ile elmasa yakın bir görünüm taşıyan Cubic Zirconia taşı kullanılarak, özel kesim tekniği ile elmas kadar parlak bir ışıltı kazandırılmıştır. İç parlaklığını belirginleştirmek için “Hassas Kesim Tekniği” ile traşladığımız Cubic Zirconia taşlarını gümüşe işlenmiştir.


Preciosa Premium - Cubic Zirconia

Zirkon’u diğer doğal taşlardan ayıran iki önemli özelliği bulunmaktadır;

Dayanıklılık : Zirkon öyle dayanıklı bir yapıdadır ki; yanardağ patlamalarından, meteor çarpmalarından hasar almadan kurtulabilmiştir.

İkinci özelliği ise, diğer doğal taşlara göre element yapısı çok eskiye sahip olmasıdır.

Işığı kırma özelliği elmasa yakındır. Zirkon taşının parlak ve beyaz rengi oldukça göz alıcı ve çekicidir.

Satın almış olduğunuz ürün, 4 kat kaplama tekniği kullanılarak dayanıklılık ve koruma özellikleri yükseltilmiş bir üründür.


Palladium (Paladyum) Kaplama: Palladium işlenebilir ve yumuşak bir metaldir. Elektriksel direnci gümüşten ortalama 7 kat daha büyüktür. Diğer platin ailesi metalleri ile birlikte bulunur.
Palladium kaplama, rhodium kaplamadan önce astar görevindedir. Özellikle gümüş ürünlerde hava ile temas olduğunda hızla kararmasını önlemek için “palladium” kullanılmaktadır. Bu sayede kaplamanın dayanıklılığını ve ömrünü %150 ile 200 arası arttırmaktadır.

Rhodium (Rodaj) Kaplama: Rhodium mavi beyaz renkte, maden üzerinde aşınmayan bir metal olarak bilinir.
Altın ve gümüşün kararmasını önlemektedir. Rhodium (Rodaj) Kaplama ile ürünlerinizi aşınmaya, renk solmasına karşı koruduk.

Altın Mikron Kaplama: Mikron kaplama, özellikle gümüş ürünlerde uzun yıllar koruma sağlar ve kalite hissini arttırır. Üretime bağlı 0,25 ile 8 mikron arası tüm ürünlere uygulanabilmektedir. Altın mikro kaplama ile gümüşün kalite hissini yükselterek, takılarınızın uzun yıllar devam edecek dayanıklılığı bir kat daha arttırıldı.

Nano Lack Kaplama: Günümüzde nano teknik bir ölçü birimi olarak kullanılır ve herhangi bir birimin milyarda biri anlamını taşır. Bir nanometre metrenin milyarda birine denk gelir. Nano teknoloji hızlı bir şekilde 21. yüzyılın endüstriyel devrimi olarak biçimlenmektedir. Nano kaplamalar normal korumalara göre daha uzun süre dayanımı olan koruma sistemleridir. Nano-kaplamalar genelde yüzeyler üzerine uygulanır. Böylece maddelerin yüzey dayanıklılık ve parlaklığını arttırarak, uygulandığı alana farklı özellikler vermektedir. Bu özellikler arasında:

• Maden yüzeyini değiştirebilecek etkenlere karşı su itici/su emici/yağ itici özelliklere sahiptir.

• UV/IR ışımalarının ve gaz nüfuzunun engellenmesi

• Darbelere ve yüksek ısılı veya basınçlı koşullara karşı dayanıklılık sağlar.

• Bakteri oluşumunun engeller

• Kullanıma bağlı eskimeyi engeller

• Çiziklere, lekelere, zararlı kimyasallara ve paslanmaya karşı dayanıklılık sağlar.

Nano Lack Kaplama ile ürünlerimizde kusursuz parlaklığı ve korumayı sabitledik.


Garanti Şartları:
Garanti sigorta değildir.
Satılan ürüne ilişkin düzenlenen faturalar, garanti belgesi yerine geçmez. Garanti süresi; ürünün tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve satın aldığınız ürün tüm parçalarıyla 2 (iki) yıl I Dia Jewel garantisi altındadır.
Siparişinizle beraber gönderilen isminize özel düzenlenen "QR Kodlu" Garanti Belgesi ile 2 (iki) yıl boyunca renk ve taş bakımını yaptırabilirsiniz.

Satın almış olduğunuz ürünlerin elinize eksiksiz ulaşana kadar tüm sorumluluk, I Dia Jewelry’e aittir.

Siparişlerinizin teslim edilmesi sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri, taşımacı firma yetkilisinin yanında açarak kontrol ediniz. Üründe herhangi bir zarar varsa, kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürünü teslim aldıktan sonra kargo firmasının görevini yerine getirmiş olduğu kabul edilir.

I Dia Jewelry ürünlerinin garantilerinin devam edebilmesi için; I Dia Jewelry dışındaki üçüncü şahıs ve kurumlara herhangi bir şekilde müdahalede bulundurmamanız gerekmektedir.

Tamir veya bakım hizmeti sadece I Dia Jewelry tarafından verilir. Üçüncü şahıs ve/veya kurumların; ürünlere herhangi bir şekilde müdahale etmemeleri, I Dia Jewelry dışında ölçü ayarlama, tamir vb. işlemleri yapmamaları gerekmektedir. Müdahale görmüş ürünler garanti kapsamından faydalanamaz.

Ürünün yanlış kullanımından nedeniyle kırılması, zarar görmesi vb. durumlarda ürün garanti kapsamı dışında kalır.

Ürün hasar durumlarında ürün incelemeye alınır: Üretimden kaynaklı sorun tespit edilmesi durumunda garanti kapsamında tamir işlemleri gerçekleştirilir. Ürünün yanlış kullanımından kaynaklı herhangi bir ezilme, kırılma vb. durumlarda ürün garanti kapsamı dışında kalır. Hasarlı ürünlerde kullanım hatasının bulunup bulunmadığının, yetkili servis istasyonları, yetkili servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla; ürünün satıcısı veya ithalatçısı tarafından ürüne ilişkin azami tamir süresi içerisinde düzenlenen raporla belirlenmesi ve bu raporun bir nüshasının tüketiciye verilmesi zorunludur.

Garanti kapsamı dışındaki kalan tamir işlemleri, garanti süresi bitmiş ürünlerin bakımı ücretli yapılmaktadır. İnceleme sonucu tarafınıza bildirilen tutar karşılığında gerçekleştirilir.

Garanti işlemlerinizin hızlı ve aksamadan işlemesi için fatura ve garanti belgelerinizi lütfen saklayınız.

Garanti kapsamı dışındaki ya da ücretli bakım işlemlerinde kargo masrafları tarafımızca karşılanır.

Belirtilen koşullara uyulmayan durumlarda ürünler garanti kapsamı dışında kalmış olur.

Satın alacağınız ürünlerin fotoğraflarından çok daha güzel olduklarını, siparişinizi teslim aldığınızda siz de göreceksiniz ve

Size sunulan 2 (iki) yıl garanti güvencesiyle I Dia Jewel gümüş su yolu ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

I Dia Jewelry ürünlerini "Kullanım Kılavuzu’ ndaki" bilgileri dikkate alarak uzun süre kullanabilirsiniz.