• Lily Çift Yol 5 mm Bileklik
  • Lily Çift Yol 5 mm Bileklik
  • Lily Çift Yol 5 mm Bileklik

Lily Çift Yol 5 mm Bileklik

Ürün Kodu: 0KTY5BL
Maden925 Ayar Gümüş
Gram29,68
KaplamaMicro Altın Kaplama
Taş CinsiCubic Zirconia
Tırnak TipiKare Tırnak
Taş Boyutu5 mm
RenkBeyaz
Cubic Zirconia:
Kübik zirkon (cz) zirkonyum dioksit'in (zro2) kübik kristal formudur. Sert, optik olarak kusursuz ve genellikle renksizdir.
Düşük maliyetli, dayanıklı ve pırlantaya yakın görsel bir görünümü bulunmaktadır. Kübik zirkon hem gemolojik ve hem de ekonomik olarak elmasa önemli bir rakip olarak görülmektedir.
Zirkon’u diğer doğal taşlardan ayıran iki önemli özelliği bulunmaktadır.
Dayanıklılık : Zirkon öyle dayanıklı bir yapıdır ki; yanardağ patlamalarından, meteor çarpmalarından hasar almadan kurtulabilmiştir.
İkinci özelliği ise; diğer doğal taşlara göre element yapısı çok eskiye sahip olmasıdır.
Işığı kırma özelliği elmasa yakındır. Zirkon taşının parlak ve beyaz rengi oldukça göz alıcı ve çekicidir. Kübik zirkonya, pırlanta ve renkli değerli taşlar için kullanılan aynı kesimlere ve şekillere dönüştürülebilir.

Zirkon taşı özellikle mücevher sektöründe oldukça tercih edilen bir taş türüdür.
Zirkon taşı kahverengidir ve ısıtılarak renksiz hale getirilir. Zirkon taş kahverengi, kırmızı ve sarı renginde kendini gösterir. Mücevher olarak kullanılan renklerden en çok renksiz olanı tercih edilir.
Takılarda kullanılan taşlarda en çok görülen yıldız kesimli olarak küpe, kolye, bileklik, yüzük gibi değerli mücevherlerde kullanılır.

Palladium (Paladyum) Kaplama:
Palladium İşlenebilir ve yumuşak bir metaldir. Elektriksel direnci gümüşten ortalama 7 kat daha büyüktür.
Palladium, Platin grubu metallerdendir. Farklı özellikleri sebebiyle birçok ürünün hammaddesi niteliğindedir. Bazı ürünlerde platinin yerine kullanılabilir. Paladyum, ekonomik anlamda değerli metaller arasında yer alır. Paladyumun emtia değeri son 10 yıl içinde yüzde 90’a varan oranlarda artmıştır.
Beyaz altın üretiminde kullanılan bir metaldir. Beyaz altın, rengi alınmış altınla paladyumun alaşımıdır. Paladyum alaşımları metal mücevherlere görünüş ve nitelik bakımında özellikler kazandırır. Beyaz altının yapıtaşıdır ve kimi zaman “beyaz altın” olarak adlandırılır.
Palladium kaplama, Rhodium kaplamadan önce astar görevindedir. Özellikle gümüş ürünlerde, hava ile temas olduğunda hızla kararmasını önlemek için “palladium” kullanılmaktadır. Bu sayede kaplamanın dayanıklılığını ve ömrünü %150 ile 200 arası arttırmaktadır.
Çelik beyazı bir metal olan palladium, normal sıcaklıklarda kararmaz. Kaplandığında nikel kaplama ile karşılaştırılabilecek bir sertliğe sahiptir.
Bugün en büyük paladyum kullanımı katalitik konvertörlerde kullanılır. Paladyum ayrıca mücevher yapımında, diş hekimliğinde, saat yapımında, kan şekeri test şeritlerinde, uçak bujilerinde, cerrahi aletlerde ve elektrik temaslarında kullanılır.
Beyaz altına en yakın görünümü kazandıran Palladium kaplama, altından daha uygun fiyatlarla takılarınıza altın görünümü vermektedir.

Rhodium (Rodaj) Kaplama:
Rhodium mavi beyaz renkte, maden üzerinde aşınmayan bir metal olarak bilinir. Platin grubunda yer alan dünyanın en pahalı metallerinden biridir.
Parlaklık oranı çok yüksek olduğu için özellikle pahalı takılarda kullanılır. Platin ve beyaz altının yüzeyinin yansımasını artırır. Havadan etkilenmediği için metallerin üzerine kaplanarak parlaklık verir. Altın ve gümüşün kararmasını önlemektedir.
Rhodium, yansıma oranı oldukça yüksektir. Işığı çok iyi yansıtır. Bu sebeple platin ve beyaz altın gibi takılarda kullanılan metallerle birlikte kullanıldığında elde edilen alaşımın yansımasını artırır. Buna kuyumcu ve mücevher sektöründe “Rhodium yansıması” adı verilir.Sereon dce yüksek yansıma oranı, altından çok daha yüksektir.
Rhodium, yüksek erime noktası sebebiyle zor işlenir.. Bu sebeple saf olarak takı ve mücevherlerde nadiren kullanılır. Takılarda genellikle beyaz altın ve platinle alaşım halinde kullanılır. Beyaz altın ve platin takılar, parlak bir yüzey kazandırmak için rodyum kaplanır. Rhodium parlaklığının, altından ortalama bin kat daha fazla olduğu düşünülmektedir.
1930’lu yıllarda rodyum, elektro-kaplama yöntemi ile gümüş eşyalarında kaplama olarak kullanıldı. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra özellikle mücevher sektöründe rodyum kullanımı artmaya başladı. Son yıllarda teknolojideki gelişmelere bağlı olarak Rhodium, çok ince tabaka halinde kaplamalarda kullanılmaktadır. Rodyum, yapısı itibari ile kararmayan ve aşınmayan bir metal olduğundan kaplama yapımında kullanımı yaygındır.

Altın Mikron Kaplama:
Mikron kaplama özellikle gümüş ürünlerde uzun yıllar koruma sağlar ve kalite hissini arttırır. Üretime bağlı 0,25 ile 8 mikron arası tüm ürünlere uygulanabilmektedir.
Yüksek fiyatı nedeniyle altının kaplama için çok sık kullanılamayacağı düşünülebilir. Ancak yalnızca 0,025 μ (mikron) kalınlığında bir altın tabakası, r çok ince olsa da üzerine uygulandığı yüzeye altın vurgusunu vermek için yeterlidir.
Altın mikro kaplama, gümüşün kalite hissini yükselterek, uzun yıllar devam edecek dayanıklılığı daha arttırmaktadır.

Nano Lack Kaplama:
Günümüzde nano teknik bir ölçü birimi olarak kullanılır ve herhangi bir birimin milyarda biri anlamını taşır. Bir nanometre, metrenin milyarda birine denk gelir. Nano teknoloji hızlı bir şekilde 21. yüzyılın endüstriyel devrimi olarak biçimlenmektedir.
Nano kaplamalar normal korumalara göre daha uzun süre dayanımı olan koruma sistemleridir. Nano teknolojinin tam bir tanımı olmamakla birlikte genel görüşe göre 1-100 nanometre boyutlarda maddelerin anlaşılması kontrol edilmesi ve atomsal seviyede değiştirilip işlevsel hale getirilmesidir.
Nano-kaplamalar genelde yüzeyler üzerine uygulanır. Böylece maddelerin yüzey dayanıklılık ve parlaklığını arttırarak, uygulandığı alana farklı özellikler vermektedir. Bu özellikler arasında:
• Maden yüzeyini değiştirebilecek etkenlere karşı su itici/su emici/yağ itici özelliklere sahiptir.
• UV/IR ışımalarının ve gaz nüfuzunun engellenmesi
• Darbelere ve yüksek ısılı veya basınçlı koşullara karşı dayanıklılık sağlar.
• Bakteri oluşumunun engeller
• Kullanıma bağlı eskimeyi engeller
• Çiziklere, lekelere, zararlı kimyasallara ve paslanmaya karşı dayanıklılık sağlar.

I DİA JEWELRY GARANTİ BELGESİ

I Dia Jewel Cubic Zirconia Su Yolu Gümüş : Pırlantanın izdüşümü…

I Dia Jewelry su yolu gümüş takılara; ışığı kırma özelliği ile elmasa yakın bir görünüm taşıyan Cubic Zirconia taşı kullanılarak, özel kesim tekniği ile elmas kadar parlak bir ışıltı kazandırılmıştır. İç parlaklığını belirginleştirmek için “Hassas Kesim Tekniği” ile traşladığımız Cubic Zirconia taşlarını gümüşe işlenmiştir.


Preciosa Premium - Cubic Zirconia

Zirkon’u diğer doğal taşlardan ayıran iki önemli özelliği bulunmaktadır;

Dayanıklılık : Zirkon öyle dayanıklı bir yapıdadır ki; yanardağ patlamalarından, meteor çarpmalarından hasar almadan kurtulabilmiştir.

İkinci özelliği ise, diğer doğal taşlara göre element yapısı çok eskiye sahip olmasıdır.

Işığı kırma özelliği elmasa yakındır. Zirkon taşının parlak ve beyaz rengi oldukça göz alıcı ve çekicidir.

Satın almış olduğunuz ürün, 4 kat kaplama tekniği kullanılarak dayanıklılık ve koruma özellikleri yükseltilmiş bir üründür.


Palladium (Paladyum) Kaplama: Palladium işlenebilir ve yumuşak bir metaldir. Elektriksel direnci gümüşten ortalama 7 kat daha büyüktür. Diğer platin ailesi metalleri ile birlikte bulunur.
Palladium kaplama, rhodium kaplamadan önce astar görevindedir. Özellikle gümüş ürünlerde hava ile temas olduğunda hızla kararmasını önlemek için “palladium” kullanılmaktadır. Bu sayede kaplamanın dayanıklılığını ve ömrünü %150 ile 200 arası arttırmaktadır.

Rhodium (Rodaj) Kaplama: Rhodium mavi beyaz renkte, maden üzerinde aşınmayan bir metal olarak bilinir.
Altın ve gümüşün kararmasını önlemektedir. Rhodium (Rodaj) Kaplama ile ürünlerinizi aşınmaya, renk solmasına karşı koruduk.

Altın Mikron Kaplama: Mikron kaplama, özellikle gümüş ürünlerde uzun yıllar koruma sağlar ve kalite hissini arttırır. Üretime bağlı 0,25 ile 8 mikron arası tüm ürünlere uygulanabilmektedir. Altın mikro kaplama ile gümüşün kalite hissini yükselterek, takılarınızın uzun yıllar devam edecek dayanıklılığı bir kat daha arttırıldı.

Nano Lack Kaplama: Günümüzde nano teknik bir ölçü birimi olarak kullanılır ve herhangi bir birimin milyarda biri anlamını taşır. Bir nanometre metrenin milyarda birine denk gelir. Nano teknoloji hızlı bir şekilde 21. yüzyılın endüstriyel devrimi olarak biçimlenmektedir. Nano kaplamalar normal korumalara göre daha uzun süre dayanımı olan koruma sistemleridir. Nano-kaplamalar genelde yüzeyler üzerine uygulanır. Böylece maddelerin yüzey dayanıklılık ve parlaklığını arttırarak, uygulandığı alana farklı özellikler vermektedir. Bu özellikler arasında:

• Maden yüzeyini değiştirebilecek etkenlere karşı su itici/su emici/yağ itici özelliklere sahiptir.

• UV/IR ışımalarının ve gaz nüfuzunun engellenmesi

• Darbelere ve yüksek ısılı veya basınçlı koşullara karşı dayanıklılık sağlar.

• Bakteri oluşumunun engeller

• Kullanıma bağlı eskimeyi engeller

• Çiziklere, lekelere, zararlı kimyasallara ve paslanmaya karşı dayanıklılık sağlar.

Nano Lack Kaplama ile ürünlerimizde kusursuz parlaklığı ve korumayı sabitledik.


Garanti Şartları:
Garanti sigorta değildir.
Satılan ürüne ilişkin düzenlenen faturalar, garanti belgesi yerine geçmez. Garanti süresi; ürünün tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve satın aldığınız ürün tüm parçalarıyla 2 (iki) yıl I Dia Jewel garantisi altındadır.
Siparişinizle beraber gönderilen isminize özel düzenlenen "QR Kodlu" Garanti Belgesi ile 2 (iki) yıl boyunca renk ve taş bakımını yaptırabilirsiniz.

Satın almış olduğunuz ürünlerin elinize eksiksiz ulaşana kadar tüm sorumluluk, I Dia Jewelry’e aittir.

Siparişlerinizin teslim edilmesi sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri, taşımacı firma yetkilisinin yanında açarak kontrol ediniz. Üründe herhangi bir zarar varsa, kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürünü teslim aldıktan sonra kargo firmasının görevini yerine getirmiş olduğu kabul edilir.

I Dia Jewelry ürünlerinin garantilerinin devam edebilmesi için; I Dia Jewelry dışındaki üçüncü şahıs ve kurumlara herhangi bir şekilde müdahalede bulundurmamanız gerekmektedir.

Tamir veya bakım hizmeti sadece I Dia Jewelry tarafından verilir. Üçüncü şahıs ve/veya kurumların; ürünlere herhangi bir şekilde müdahale etmemeleri, I Dia Jewelry dışında ölçü ayarlama, tamir vb. işlemleri yapmamaları gerekmektedir. Müdahale görmüş ürünler garanti kapsamından faydalanamaz.

Ürünün yanlış kullanımından nedeniyle kırılması, zarar görmesi vb. durumlarda ürün garanti kapsamı dışında kalır.

Ürün hasar durumlarında ürün incelemeye alınır: Üretimden kaynaklı sorun tespit edilmesi durumunda garanti kapsamında tamir işlemleri gerçekleştirilir. Ürünün yanlış kullanımından kaynaklı herhangi bir ezilme, kırılma vb. durumlarda ürün garanti kapsamı dışında kalır. Hasarlı ürünlerde kullanım hatasının bulunup bulunmadığının, yetkili servis istasyonları, yetkili servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla; ürünün satıcısı veya ithalatçısı tarafından ürüne ilişkin azami tamir süresi içerisinde düzenlenen raporla belirlenmesi ve bu raporun bir nüshasının tüketiciye verilmesi zorunludur.

Garanti kapsamı dışındaki kalan tamir işlemleri, garanti süresi bitmiş ürünlerin bakımı ücretli yapılmaktadır. İnceleme sonucu tarafınıza bildirilen tutar karşılığında gerçekleştirilir.

Garanti işlemlerinizin hızlı ve aksamadan işlemesi için fatura ve garanti belgelerinizi lütfen saklayınız.

Garanti kapsamı dışındaki ya da ücretli bakım işlemlerinde kargo masrafları tarafımızca karşılanır.

Belirtilen koşullara uyulmayan durumlarda ürünler garanti kapsamı dışında kalmış olur.

Satın alacağınız ürünlerin fotoğraflarından çok daha güzel olduklarını, siparişinizi teslim aldığınızda siz de göreceksiniz ve

Size sunulan 2 (iki) yıl garanti güvencesiyle I Dia Jewel gümüş su yolu ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

I Dia Jewelry ürünlerini "Kullanım Kılavuzu’ ndaki" bilgileri dikkate alarak uzun süre kullanabilirsiniz.