Sıkça Sorulan Sorular

1- I Dia Jewelry’ da alışveriş yapabilmek için üye olmak gerekiyor mu?
I Dia Jewelry’ da alışveriş yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir.

2- I Dia Jewelry’ a üyelik ücretli mi?
Hayır. I Dia Jewelry'e üyelik ücretsizdir. I Dia Jewelry'e üye olmadan da sitemizi gezebilir, ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Alışverişi tamamlamak için üye olmanız gerekmektedir.
I Dia Jewelry'e üye olmanız durumunda kampanyalarımızdan haberdar edilecek, indirimlerinden yararlanma şansınız olacaktır.

3- Üyelik sözleşmesi nedir? Onaylamam gerekiyor mu? Onayım ne anlama geliyor?
I Dia Jewelry’ a üye olacak değerli müşterilerimizin üyelik işlemlerini sonlandırıp I Dia Jewelry’ un avantajlarından yararlanabilmesi için I Dia Jewelry ile aranızdaki ticari ilişkinin şartlarını düzenleyen Üyelik Sözleşmesi’ni onaylamanız gerekmektedir. Onayınız, bu sözleşmeyi okuduğunuz, anladığınız ve kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

4- I Dia Jewelry şifremi unuttum. Nasıl giriş yapabilirim?
Şifrenizi unutmanız durumunda, I Dia Jewelry ana sayfasında bulunan "Üye Giriş" linkine tıklayınız. Açılan sayfada "Şifremi Hatırlat" linkine tıklayarak e-mail adresinizi giriniz. Girdiğiniz e-mail adresi sistemimizde kontrol edilecek eğer girdiğiniz adres bulunursa e-mail adresinizi yeni bir şifre yaratılarak gönderilecektir.

5- I Dia Jewelry 'da alışveriş nasıl işler?
I Dia Jewelry 'da bir ürünü sepetinize attıktan sonra, ödemesini kredi kartınız veya banka havalesi yaparak satın alabilirsiniz. Kredi kartı bilgileriniz bankanız tarafından onaylandıktan sonra sistemimiz tarafından otomatik olarak oluşturulacak bir sipariş numarası I Dia Jewelry çalışanlarına ulaşacaktır. I Dia Jewelry 'den sipariş verdiğiniz tüm ürünler için size içinde sipariş bilgileriniz bulunan bir elektronik posta gönderilecektir.

6- I Dia Jewelry’ da nasıl alışveriş yapacağım?
I Dia Jewelry kategorilerinde gezerken beğendiğiniz ürünü "Sepete At" bağlantısına tıklayarak sepetinize atabilirsiniz. Bundan sonra sepetinizdeki ürünleri görebilir, bu sırada adetlerde değişiklik yapabilir veya iptal etmek istediğiniz ürünü sepetinizden çıkartabilirsiniz. Sepet içeriğinizden emin olduktan sonra "Devam" bağlantısına tıklayarak bundan sonraki sayfalarda "Teslimat ve Fatura Bilgilerinizi" güncelleyebilir, adreslerde değişiklik yapabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi veya Havale bilgilerinizi tam olarak girip, girdiğiniz bilgileri ekranda bir daha kontrol edebilirsiniz. Onaylamanız durumunda sistemimiz kartınızın bulunduğu bankadan onay alacak ve sizi onay veya ret ekranına alacaktır.

7- Kredi kartım onaylanmadı, bu neden olabilir?
Siparişiniz sırasında kredi kartınızın onaylanmamasının başlıca sebepleri:
- Kart numarasını hatalı girmeniz,
- Kredi kartınızın internet harcamalarına kapalı olması,
- Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması,
- Kullandığınız ek kartın ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması,
- Kartı düzenleyen banka ile geçici bağlantı sorunları yaşanması,
- Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız,
- CCV numarasının hatalı girilmesi,
- Yeterli bakiyenizin bulunmaması
Bu gibi durumlarda öncelikle kredi kartınızı sağlayan bankayı aramanız, eğer internet harcamalarına kapalıysa açtırmanız gerekmektedir.

8- Fiyatlara KDV dahil mi?
I Dia Jewelry 'da gördüğünüz tüm fiyatlara KDV dahildir.

9- Ürünün taşı düştü, ne yapmalıyım?
Taşı düşen ürününüzün tamiri için, tarafınıza iletilecek sigortalı takip numarası ve ürün sertifikanızla birlikte size yakın I Dia Jewelry satış noktalarına gönderebilirsiniz.

10- Hediye olarak aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?
Değişim talebinizi e-posta veya telefon destek hatlarından tarafımıza bildirerek, ürünün sertifikası, hediye değişim kartı ve ambalajı ile 14 gün içinde iletişim adreslerimize gönderebilirsiniz.