Üyelik Sözleşmesi

www.idiajewelry.com internet sitesini ve/veya internet sitesindeki bir bilgiyi kullanmanız ve/veya bu siteye üye olduğunuzda aşağıda yer almakta olan koşulları okumuş ve kabul etmiş olmaktasınız. Değişen şartlar hakkında bilgi sahibi olmanız açısından sitemizi ziyaret ettiğinizde ve alışveriş yaptığınızda Üyelik Sözleşmesini yeniden okumanızı tavsiye ederiz.

1. TARAFLAR
a) Bir tarafta www.idiajewelry.com internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Alemdar Mah. Nuruosmaniye Cad. Dr. Celal Bey Kardeşler İş Hanı No:3 Kat:3/A Cağaloğlu - İstanbul / Türkiye bulunan I Dia Jewelry (Bundan böyle "I Dia Jewelry" olarak anılacaktır).
b) Diğer tarafta www.idiajewelry.com internet sitesine (Bundan böyle "İnternet Sitesi" olarak anılacaktır.) üye olan internet kullanıcısı (Bundan böyle "Kullanıcı" olarak anılacaktır.)

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU
İşbu sözleşmenin konusu, kullanıcının internet sitesini kullanımına ilişkin şartların ve yükümlülüklerin belirlenmesidir.

3. KULLANIM ŞARTLARI
3.1. 18 yaşından küçük kişiler internet Sitesinden alışveriş yapamazlar. Siteye giriş yapmakla ve/veya üye olmakla kullanıcı 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve kabul eder.
3.2. İnternet Sitesinden alışveriş yaptığınızda, bu alışverişin kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olmaktasınız.
3.3. İnternet sitesinden alışveriş yapmak için sisteme üye olmak zorunda değilsiniz. Çeşitli kampanya ve indirimlerden yararlanabilmeniz ve sonraki alışverişlerinizi daha da hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için üye olmanızı tavsiye ediyoruz. Üye olmak herhangi bir ücrete tabi olmamaktadır.
3.4. Kullanıcı site kayıt formunda bildirdiği veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adres, e-posta, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgilerinin kanunlar önünde doğru olduğunu, I Dia Jewelry'nin bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğradığı tüm zararları aynen ve derhal tazminle mükellef olduğunu, bildirmiş olduğu bilgiler üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla kullanıcıya iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla I Dia Jewelry'nin kendisine ulaşma hakkı bulunduğunu, aksine bir yazılı bildirim yapılmadığı müddetçe işbu sözleşmenin onaylanması ile I Dia Jewelry'nin yukarıda sayılan iletişim faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kendisi ile iletişime geçebileceğini, bilgilerini kendi pazarlama faaliyetleri çerçevesinde kullanabileceğini kabul eder.
3.5. İnternet sitesinde satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları, yalnızca internet Sitesinde geçerlidir.
3.6. I Dia Jewelry, internet sitesinde ve bulunması halinde uzantılarında yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri, site kullanım koşullarını ve tüm diğer bilgileri önceden ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden düzenleme ve gerekli olması halinde yayına son verme ve durdurma hakkına sahiptir. Sitede ve/veya uzantılarında değişiklik yapılması halinde bu değişiklikler yayımı tarihinde yürürlüğe girecek olup kullanıcı tarafından siteye girilmesi ve/veya sitenin kullanılması ile iş bu değişiklikler kabul edilmiş sayılacaktır. I Dia Jewelry işbu kullanım şartlarını istediği zaman ve gerekli görmesi halinde değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutar.
3.7. I Dia Jewelry, dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu olmayıp, hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.
3.8. İnternet sitesinde ve bulunması halinde uzantılarında yer alan ticari markalar, ticari unvanlar, başlıklar, logolar, grafikler, desenler, görseller, genel görünüm, metinler ve sitede kullanılan tüm diğer materyaller, teknik veriler www.idiajewelry.com ve bağlı olduğu I Dia Kuyumculuk Ltd. Şti. mülkiyetinde ve yasal koruma altındadır. Bu site üzerinde sunulan metin ve grafik dosyaları copyright ve/veya müseccel marka kanunlarıyla ya da başka herhangi bir yolla www.idiajewelry.com ait tescilli tasarım olarak korunmaktadır. Bu sebeple internet sitesi ve uzantılarında yer alan ve yukarıda sayılı hiçbir metin ya da görsel materyal dahil hiçbir unsur önceden izinsiz alınmaksızın kullanılamaz. Bu sitede yer alan hiçbir materyal, I Dia Jewelry'nin izni olmadan, başka mecralarda yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, değiştirilemez, tekrar üretilemez, başka bir lisansa çevrilemez, posta ile gönderilemez, bilgisayara yüklenip her ne amaçla olursa olsun kullanılamaz, link veremez, başka internet sitelerinde kullanılamaz. Bu sayılanlar dışında bulunan diğer tüm haklar saklı tutulmakla beraber bu sayılanlara aykırı hareket edilmesi halinde I Dia Jewelry her türlü hukukî ve cezaî yola başvurma hakkına sahip bulunmaktadır.
3.9. İnternet Sitesine ve bulunması halinde uzantılarına girilmesi, sitede yer alan bilgi ve diğer verilerin kullanılması sonucunda her ne sebeple olursa olsun doğabilecek doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan I Dia Jewelry Kuyumculuk Ltd. Şti.'nin hiçbir hal ve surette sorumluluğu bulunmamaktadır.
3.10. İnternet sitesinden I Dia Jewelry'nin sahibi olmadığı internet site/sitelerine bağlantı verilmesi halinde I Dia Jewelry'nin iş bu site/sitelerin içerikleri ve/veya içerdikleri bağlantılardan hiç bir hal ve surette hukukî/idarî/cezaî ve başkaca sorumluluğu bulunmamaktadır. İş bu bağlantılı sitelere giriş halinde doğabilecek risk tamamen kullanıcıya aittir.
3.11. I Dia Jewelry'nin her ne sebeple olursa olsun kullanıcı işleminin kesintiye uğraması, silinmesi, kaybolması, işlemde gecikme yaşanması, bilgisayar virüsü kapılması, izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, hırsızlık, kayıtların değiştirilmesi veya kullanılması hususunda hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
3.12. Havale/EFT siparişlerinin işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin banka hesaplarımıza ulaştığının görüldüğü tarihtir.
3.13. Havale/EFT siparişlerinde, 1 hafta içinde ödemesi gerçekleştirilmeyen ve ardından "Havale/EFT yaptım" butonu tıklanarak işlemin gerçekleştirildiği www.idiajewelry.com’ye bildirilmeyen siparişler iptal edilir.
3.14. I Dia Jewelry, www.idiajewelry.com internet sitesinde satışa sunduğu ürünlerin hepsinin stokunu tutmamaktadır. Sipariş edilen ürünler, gerekli görüldüğü durumlarda üretilmektedir. Ancak çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ve stokta olmayan ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Bu durumda siparişi veren kişi, e-posta ya da telefon aracılığıyla bilgilendirilir ve ürün için alınan tüm tutar, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.
3.15. Sitemize hatalı, eksik ve yanıltıcı, genel ahlak kuralları ile kamu düzenine ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı bilgiler ve ifadeler girildiğinin, 1.18. maddede sayılan ve bu sayılanlara benzer faaliyetlere girişildiğinin, site ve işletim sisteminin güvenliğini tehdit edici nitelikte faaliyete girişildiğinin, site içerisindeki bilgilerin değiştirilmeye, silinmeye çalışıldığının ve buna benzer durumların tespit edilmesi halinde kullanıcının sitemize erişim hakkı engellenebilecektir. Bu gibi faaliyetlere karışan kişi ve kurumlar hakkında I Dia Jewelry'nin sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı dahil olmak üzere her türlü hukukî hakkı saklı tutulmaktadır.
3.16. Kullanıcının kullanıcı adı ve şifresi gibi bilgileri üçüncü kişi ve kuruluşlarla paylaşma, diğer kullanıcıların bilgilerine ulaşma ve kullanma hakkı bulunmamaktadır. Kullanıcının buna aykırı hareketinden kaynaklanan her türlü zarardan kullanıcı sorumlu bulunmaktadır. Bu tür kullanımlardan kaynaklanan her türlü hukukî/idarî/cezaî sorumluluk kullanıcıya ait olacaktır.

4.YÜKÜMLÜLÜKLER
4.1. Kullanıcı siteyi kullanırken I Dia Jewelry'nin sunmakta olduğu hizmetlere ilişkin olarak yayınlayacağı bildirimlere ve başta Türk Ceza Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Türk Medeni Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Mevzuatı olmak üzere her türlü yasal düzenlemeye uygun davranmayı, aykırı kullanım halinde hukukî, cezaî ve idarî her türlü sorumluluğun kullanıcıya ait olacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.
4.2. Kullanıcı internet sitesini genel ahlaka aykırı, kamu düzenini bozmaya yönelik, başkalarını rahatsız edici şekilde yasalara aykırı bir amaç uğruna kullanamaz.
4.3. I Dia Jewelry'nin, kullanıcının 4.1. madde ile sayılan yükümlülüklere ve/veya burada sayılı olmamakla beraber sitede belirtilmiş genel kurallara uygun davranmadığının tespiti halinde kullanıcının site kullanımını süreli/süresiz engelleme ve/veya hesabını kapatma, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı bulunmaktadır.
4.4. Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle I Dia Jewelry'nin uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi, kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcıya aynen rücû hakkı bulunduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.
4.5. Kullanıcı üyeliğini iptal etmek istemesi halinde üyelik iptal işlemini site üzerinden gerçekleştirilecektir. Üyeliğin iptal edilmesi halinde kullanıcının siteye giriş yetkisi kaldırılacaktır.
4.6. Kullanıcının I Dia Jewelry ile yaptığı her türlü yazışmanın saklanması tamamen kullanıcının sorumluluğunda olup iş bu yazışmaların silinmesi ve/veya kaybolmasından I Dia Jewelry hiçbir hal ve surette sorumlu tutulamaz.
4.7. Kullanıcının hesabını sonlandırması halinde I Dia Jewelry hesaba ilişkin bilgileri silme hakkını saklı tutar. Kullanıcının bu halde I Dia Jewelry'den hiç bir hal ve surette hak ve tazminat isteme hakkı bulunmamaktadır.
4.8. Kullanıcının diğer kullanıcılarla ilişkisi tamamen kendisinin sorumluluğunda olup, kullanıcı diğer kullanıcıların ve/veya üye olmaksızın siteyi kullanan kişilerin siteyi kullanmasını önleyici/zorlaştırıcı faaliyetlerde (spam, virus, truva atı vb.) ve işlemlerde bulunamaz. Aksi halde suç duyurusunda bulunma ve resmi makamlardan soruşturma talebi gelmesi halinde kullanıcının kimlik bilgilerinin açıklanması hakkı saklı tutulmakla I Dia Jewelry'nin kullanıcı hesabını sonlandırma ve doğmuş/doğacak her türlü zararının tazminini talep hakkı bulunmaktadır.
4.9. I Dia Jewelry internet sitesinin virüs vb. yazılımları içermemesi amacıyla tedbir almış olmasına rağmen kullanıcıların nihai korumayı sağlamak üzere virüs koruma programı tedarik etmesi gerekmektedir. Kullanıcının internet sitesine girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm zararlardan kullanıcı sorumluluğu bulunmaktadır.
4.10. I Dia Jewelry, işbu sözleşme hükümlerinde bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak değişiklik yapma, Kullanıcılara sağlanan hizmetleri sürekli/geçici olarak durdurma, içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar. I Dia Jewelry, belirtilen hususlarda değişiklik yapması halinde güncel durumu sitede yayınlanacaktır. Güncel kullanım şartları internet sitesinde yayınlanması ile uygulanabilir hale gelecektir.
4.11. I Dia Jewelry, kullanıcının kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde yasal gerekliliklere uygun hareket etmek ve/veya I Dia Jewelry'nin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğunda dürüstlük kuralları çerçevesinde açıklayabilecektir.
4.12. İnternet sitesinde Kullanıcılar tarafından beyan edilen, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen Kullanıcıların kişisel görüşleri olup görüş sahibini bağlar. I Dia Jewelry'nin Kullanıcı tarafından beyan edilen fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle Kullanıcının uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
4.13. Kullanıcının işbu sözleşme hükümlerine aykırı faaliyetinin tespiti halinde kullanıcının sözleşmesi I Dia Jewelry tarafından bildirim yapılmaksızın tek taraflı olarak fesh edebilecektir.
4.14. Taraflar, I Dia Jewelry'e ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, mevzuata uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.

5.YÜRÜRLÜK:
İş bu kayıt formunun doldurup onaylaması ya da bu sitenin kullanılarak hizmet alınması ya da sipariş verilmesi ile Kullanıcı işbu sözleşmeye uymayı beyan, kabul ve taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın I Dia Jewelry tarafından tek taraflı olarak fesh edebilecektir.

6.YETKİLİ MAHKEME
Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

7.TEBLİGAT
7.1. Kullanıcının I Dia Jewelry'e bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir. Bu elektronik posta adresinin kullanılarak Kullanıcıya yapılan her türlü bildirimin Kullanıcıya postanın gönderilmesinden 1 gün sonra ulaştığı kabul edilir.
7.2. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 5 (beş) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

Kullanıcı, bu kullanıcı sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını, bu onaylamadan sonra kendisine gönderilen tüm ticarî içerikli gönderilere muvafakati bulunduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.